Chrome’un bir süredir artık Microsoft Internet Explorer’dan daha tanınmış bir tarayıcı haline gelmesinden beri, Mozilla Firefox gibi diğer rakipler de yarıştan kopmamak adına bazı mühim yeniliklere imza attılar. Hatta, pazara yeni bir heyecan katabilecek bazı görülmemiş internet tarayıcılarının da duyuruları yapıldı. Opera’nın kurucularından Jon Von Tetzschner’ın imzasını taşıyan ve geçtiğimiz günlerde ilk kararlı versiyonu indirilmeye sunulan Vivaldi de bunlardan biri.

Aynı zamanda Google Chrome’un da kullandığı Chromium motoru üzerinde temellenen Vivaldi, pazardaki diğer tarayıcılarda bulunmayan özellikleri sunmuş olduğunu iddia etmesi açısından son derece iddialı.

Diğer tüm tarayıcılara göre daha çok seçenek sunmuş olduğu işaret edilen Vivaldi bunun dışında kullanıcılara tarayıcı üzerinde daha çok kontrol olanağı da sağlıyor.

Bu seçeneklerden birisi tarayıcı üzerinde birden fazla internet sayfasını herhangi bir zorlanma veya çökme tehlikesi olmadan rahatça kullanabilme olanağı. En azından Vivaldi’nin mimarları bunu iddia ediyor ve tarayıcılarını, “hiç çökmeyen tarayıcı” olarak tanımlıyor.

Vivaldi’nin getireceği yenilikler arasında aynı anda çoğu sekme açma imkânı sunan sekme kümeleri, aynı anda birden fazla sayfayı görme olanağı veren sekme döşemeleri yer alıyor.

Etiket Etiketler:


FlashOyunum.Com
Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
  • Son Yorumlar Son Yorumlar

  • Etiketler Etiketler