Snap, Snapchat görüntü ve video paylaşım uygulamasında, pazarlamacılara olan ilgisini artırmaya ve Facebook’a ait Instagram da dahil olmak üzere rakipleriyle daha iyi rekabet edebilmesine yardımcı olabilecek birkaç değişiklik gerçekleştirdi.

Yeni özellikler, kullanıcıların tekrarlanan bir oyundakiler için videoları döngülemelerini veya gelen bir Snap’i, bir kez görüntülendikten sonra normal otomatik silme olmadan sevdikleri sürece tekrar görüntülemelerini sağlıyor. Şirket, dün, kullanıcıların göndermeden önce Snaps’taki nesneleri düzenlemesini sağlayan yeni bir yaratıcılık aracı olan Magic Eraser’i de ekledi.

Mart ayında hisse senetlerinin ilk halka arzını tamamlayan Snap, 2017 yılının ilk çeyrek kazançlarını açıklamak için bugün yaptığı ilk üç ayda bir konferans çağrısı yapmayı planlıyor. Şirketin çeyrek için bir kayıp yazması bekleniyor ve payını gördü Halka arz öncesi pik değerlerinden düşse de, halen halka arzın hisse başına 17 dolarlık fiyatından daha fazla işlem görüyorlar.

Hizmet Gelişmeye Devam Ediyor

Snapchat, başlangıçta, uygulamanın kısa ömürlü kalitesinin keyifli genç kullanıcılarına hitap eden Snapchat (geçen sene “Snap” olarak yeniden markalaştırıldı): Uygulamayla gönderilen fotoğraflar ve kısa videolar, alıcılar tarafından görüldükten sonra kayboldu.

Bununla birlikte, şirket zamanla, kullanıcıları pazarlamacılardan da çağrıda bulunan yeni yollarla meşgul etme amaçlı yeni araçlar ve özellikler geliştirdi. Öyküler, Hatıralar, Objektifler ve en son olarak, kullanıcıların 10 saniyelik objektifleri daha kolay yakalama ve paylaşmalarını sağlayan kamera donanımlı güneş gözlüğü gibi yeni ürünler içeriyorlardı.

Dün açıklanan yeni özellikler arasında, kullanıcıların gönderdikleri Snaps’lerin bir kez oynatılıp gösterilmeyeceğini belirlemelerine veya alıcılar onları kapatmaya hazır olana kadar tekrar tekrar dönmelerini sağlayan bir Döngü aracı içeriyor. Ve sonsuzluk ayarı, izleyicilere Snaps’i zaman sınırlaması olmadan görüntülemelerine olanak tanır. Sonsuzluk ayarı ile alıcılar fotoğrafları veya videoları istediğiniz gibi uzun süre görüntüleyebilir, ancak Snaps kapatıldığında her zamanki gibi siliniyorlar.

Şirket, dün bir blog yazısında kaydettiğine göre, “Bu değişiklikler Snapchat hizmetini geliştirmeye devam etmemize ve eğlenceli Snaps yapmak için daha yaratıcı araçların tanıtımına zemin hazırlamamıza izin veriyor” dedi.

Facebook / Instagram Yarışmasını İzlemek

IPO’nun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yaptığı dosyalanmasına göre Snap, 2016 yılının sonuna kadar ortalama günlük 161 milyon kullanıcı bildirdi. Şirket ayrıca önceki altı ayda reklamcılığın kazandırdığı altı kat fazla 2016 yılı geliri elde ettiğini bildirdi. yıl. Öte yandan, Facebook tarafından 2012’de satın alınan Rival Instagram, Nisan ayında 700 milyon kullanıcıya ulaştığını bildirdi.

Geçtiğimiz ay düzenlenen bir raporda eMarketer geçmişte Facebook ve Instagram’ın itirazını artırmak için Snap’lara benzer yeni özellikler eklediğini ve Snap’in son zamanlarda pazarlamacılar için yeni self-servis araçları sunarak bunu yapmaya başladığını belirtti.

EMarketer, “Son bir yıldır Snapchat, Facebook ve Google dahil olmak üzere mobil reklamların önde gelen satıcılarının sunduğu reklam yeteneklerini ve araçlarını istikrarlı bir şekilde tanıttı” dedi.

Önümüzdeki birkaç yılın reklam geliri tahmininde eMarketer, gelecekteki büyüme oranlarının 2016’da olduğundan yavaş olacağı düşünülse de, Snapchat’ın diğer dijital şirketlerden daha hızlı bir gelir artışı elde etmeye devam edeceğini öngördü.

TheStreet dün yaptığı açıklamada, “Snap’ın kullanıcı sayısının büyümesi odak noktasında önemli bir öğe olacak” dedi. “Geçtiğimiz yıl, Facebook, Instagram Hikayeleri, Facebook Öyküleri, WhatsApp Durumu ve Messenger Günü de dahil olmak üzere bir dizi Öykü benzeri ürün çıkardı: Şimdiye dek, Instagram Öyküleri’nin Snapchat’ın mevcut kullanıcı tabanından en çok etkilenen içeriğe sahip olduğu düşünülüyor ancak Facebook Öyküleri Zemin kazanıyor gibi görünüyor “dedi.

Etiket Etiketler:, ,


FlashOyunum.Com
Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
  • Son Yorumlar Son Yorumlar

  • Etiketler Etiketler