Qualcomm yeni batarya teknolojisi ile mobil cihazların işlem gücünü ciddi derecede kısıtlayan faktörleri ortadan kaldıracak bir adım daha attı. Şarj teknolojisindeki son gelişmeler akıllı telefon kullanıcılarının yükünü biraz hafifletiyor. Qualcomm’un Hızlı Şarj özelliğiyle, şarj cihazında az bir süre ile önemli bir şarj seviyesi elde edebileceğiniz anlamına gelir. Qualcomm, şarj standardının dördüncü neslini duyurdu.

Qualcomm Hızlı şarjın geçmiş sürümlerinde, USB spesifikasyonu ile biraz karışık olan kendi standardına kullanıyordu. QC 3.0 ve önceki sürümleri, tescilli şarj yöntemini desteklemek için Vbus voltajlarını ve bağlayıcıdaki pimlerin kaynak rollerini değiştiriyordu. Kısa sürede tam dolum şarjım hızlı olması, aynı zamanda pazardaki payına katkıda bulunuyor. Hızlı şarjın her revizyonunda daha fazla voltaja ihtiyaç duyması nedeniyle zamanla piller için daha tehlikeli olabileceğini düşünüyoruz.

Google’ın son güncellediği Nougat için Android Uyumluluk Belirleme Dokümanı (CDD), Qualcomm gibi standart olmayan hızlı şarj sistemlerine karşı güçlü bir şekilde ortaya çıkıyor. CDD şimdi, cihaz üreticilerinin USB standardıyla vidalama yapan şarj yöntemlerini kullanmamasını şiddetle tavsiye ediyor ve bu da gelecek Android sürümlerinde bir şart haline gelecektir. Yoksayılması, bir donanımın Google uygulamaları için sertifikalandırılmasını önleyebilir. Neyse ki, Hızlı Şarj 4 standart USB Güç Teslimatı (USB-PD) ve USB Tip-C özelliklerine dayanmaktadır.

Hızlı Başvuru 4, ayrıca duyurulan yaklaşmakta olan Snapdragon 835 SoC’nin bir özelliği olacak. Buna rağmen, Qualcomm bazı ayrıntıları göğüs yakınında tutuyor. Snapdragon 835, Samsung’un 14nm FinFET sürecini kullanıyor ve alan tüketiminde% 30 daha fazla artışla% 27 daha yüksek performans ile enerji tüketiminde% 40’lık bir azalma sağlıyor. Bu, iyileştirilmiş Kyro 200 özel CPU çekirdeği ve güncellenmiş bir Adreno GPU’su ile bir oktak-çekirdekli çip olacak.FlashOyunum.Com
Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
  • Son Yorumlar Son Yorumlar

  • Etiketler Etiketler