Günümüzde aracınıza akıllı telefon bağlamak için çok iyi seçenekler var. Yeni modellerin Apple veya Google’dan entegre çözümleri var. Eski araçlar, yeni bir kafa ünitesi takma endişesine gerek duymadan Android Auto’yu doğrudan bir Android telefonda bile kullanabilir. Ve bir çimdik olarak, sadece bir GPS ünitesine sahip bir telefonu yaparak gösterge tablonuza yeterince iyi çalışıyor. Ancak bu deneyimlerden hiçbiri, klasik Knight Rider TV dizisinin yapay olarak akıllı arabası olan KITT’ye benziyor.

Dashbot, daha önce PocketCHIP bilgisayarını yapan Next Thing’in bir Kickstarter projesidir. AI destekli bir hands-free araç kiti olmayı hedefliyor ve amacının KITT’in işlevsel bir versiyonu olacağından kesinlikle emin olamamış olmakla birlikte, kesinlikle parlayan bir kırmızı LED arabirimi ile tamamlanmış gibi gözüküyor Konuşurken.

Dashbot, Bluetooth üzerinden bir akıllı telefona bağlanır ve diğer bağlı araç platformlarına benzer şekilde kısa mesaj gönderebilir, müzik çalabilir ve Google Haritalar’ı kullanarak yol tarifleri gönderebilir. Bir arabaya 3.5 mm’lik bir aux jakı üzerinden bağlanır ve USB veya araba standartlı 12V çakmak güç portundan beslenir. Dashbot’u daha eski araçlara bağlamak için bir kaset yatağı girişi ve FM vericisi içeren ilave 15 dolarlık isteğe bağlı bir “Retro paketi” var.

Dashbot, Açık Kaynaklı ve Açık Donanımlı Next Thing’in CHIP Pro bilgisayar platformuna dayanıyor ve Linux çalıştırıyor. Android Auto veya CarPlay’ın aksine, herkesin yeni müzik hizmetleri ekleme veya Dashbot’un sesini değiştirme gibi Dashbot’un işlevselliğini geliştirmesi ve genişletmesi kolaydır. (Bir Knight Rider seçeneğinin hemen olmasını beklerim.)

Next Thing, Dashbot’u 49 Temmuz için bir Kickstarter kampanyası ile satıyor. Temmuz 2017’de teslimat tarihi belli. Next crowding, doğası gereği ve uzun süre öncülük etmeden önce kesinlikle desteklemeyi düşünen şeyler olsa da, Next Thing daha önce başarılı bir donanım Kickstarter kampanyası başlattı.FlashOyunum.Com
Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
  • Son Yorumlar Son Yorumlar

  • Etiketler Etiketler