Tamam, kablosuz sektöründe herkesin 5G bahsediyor. Neden umursayayım?

5G 100 kat mevcut kablosuz teknoloji daha hızlı ve Google Fiber ev fiziksel bir bağlantı aracılığıyla sunduğu olandan daha hızlı bir olmayı hedeflemektedir. 5G ile elde inanılmaz hızlar ve yanıt yeni olanaklar açmak ve teknoloji Barselona, ​​İspanya, bu hafta Mobile World Congress fuarında uğultu insanlar vardı.

“5G sonraki seviyeye götürecek,” Cristiano Amon, Qualcomm’un yonga iş başkanı söyledi. cihazların her türlü gelen her yerde bağlantı “olacak”. ”

5G çevreleyen yutturmaca dikkatli olmak etmeyin. erken mobil dağıtımları muhtemelen sonraki yıllarda daha geniş kullanılabilirlik ile, 2018 yılına kadar olmayacak.

Ama bu bir sonraki ne hayal edemez anlamına gelmez. Burada 5G ile yapmak mümkün olacak bir şeyler vardır.

Oyunlar ve yeni deneyimler

dünya çapında bir arkadaşınıza karşı sanal oyun oynamak ya da gerçekten bodrum daire sıkışmış yaparken bir fantezi plaj evi ziyaret etmek ister misiniz? 5G ile, kablosuz sanal gerçeklik kulaklık içine bu içeriği aktarabilirsiniz.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg o VR biri olacağını ümit ettiklerini MWC “dedi 5G katil uygulamaları.” Veri transferi çok hızlı bir şekilde mobil VR kulaklığı yüklemek için sanal deneyim için uzun süre beklemek zorunda olmayacaktır.

dakika gecikme süreleri sayesinde, gezegenin diğer tarafta oyun arkadaşı ile yetişmek mümkün olacak.

“Oğlum lightsaber düellolar yapmak istiyor,” Woojune Kim, Samsung’un yeni nesil ağ iş başkanı söyledi.

Kendi kendine giden arabaların

5G ağları arabalar yolun kesiştiği yerde bir merkezi kontrol konuşurken ya da birbirleriyle iletişim ile, ya kendi kendine sürüş araba koordine etmek yeterince hızlı yanıt verebilir.

“Sokakta hiçbir trafik ışıkları hayal edebiliyorum – Araba kapısı, ancak birbirine darbeleme değil,” Volker ağ donanımları üreticisi Nokia’da, yenilik pazarlama başkanı Held söyledi.

tüm arabalar sensörleri ve kameralar var, onlar da sürekli video görüntüleri yakalayabilir olabilir, Marc Naddell, chipmaker MediaTek bir başkan yardımcısı söyledi. Bir kaza varsa, sen sadece o anda katılan arabalar ama bölgedeki tüm arabalardan, tüm açılardan videoyu görmek mümkün olacak.

Uzaktan sağlık

Teletıp olan iletişim gecikme uzaktan bazı işlemleri gerçekleştirmek için doktorlar izin verecek kadar kısa olan 5G ile mümkün olur, Matt Grob, mobil çip üreticisi Qualcomm teknoloji şefi söyledi. Bu tıbbi prosedürler YouTube videoları izlerken birinin üzerinde önceliği olsun Taşıyıcılar 5G ağlar kurabilirsiniz.

gecikme süresi doktorlar 1,000 mil uzakta size çalışmasına robotlar kullanabilir böylece minik. uzak bölgelerde İnsanlar yarım dünya çapında olsanız bile, uzmanlar tarafından tedavi edilebilir.

“Annenin kanser üzerinde çalışmak için dünyanın en iyi doktorlar alabilirsiniz” Samsung’un Kim dedi. “Bu mümkün yıl önce değildi.”

Eğer gerçekten orada konum gibi video konferans

Kim biz iletişim yolu daha görsel hale gelecektir inanmaktadır. Onlara bir sonraki konum gibi yani yüksek çözünürlüklü bir supersharp videonun yoluyla ailenize konuşurken düşünün. farklı evlerde – – Veya grup arkadaşları ile prova video aracılığı ile. Çok basit görünüyor, ama bugünün ağları kesin gerçek zamanlı iletişim sunmuyoruz. Orada bir gecikme, her zaman var, o da tüm darmadağın neden olur.

Hollywood gibi Web hızları
Peter Parker sonuçlar alır anında Dr Kurt Connors üzerinde (bildiğimiz Bing?) Bing arama çalışır ve ne zaman “The Amazing Spider-Man” in hatırlıyor musunuz? Web sayfaları o kadar hızlı yük olmadı. “Oradaki Darth Vader’ın bilgisayar, var” Ericsson Teknoloji Müdürü Ulf Ewaldsson quipped. Sayfalar genellikle bile hızlı bir bağlantı, yüklemek için bir veya iki saniye sürebilir. 5G ile bu sonuçlar hemen gelecektir.

Eğer geri tekme ve film indirmek istedim Ya da “Galaxy Guardians,” 15 saniye yerine o 4G üzerinden alır 6 dakika içinde cihazınıza zip olacaktır.

Etiket Etiketler:,


FlashOyunum.Com
Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
  • Son Yorumlar Son Yorumlar

  • Etiketler Etiketler