Formula Drift’in partinin kentin grand prix devrini işgal etmesinin ardından, yoğun lastik dumanı ve ateşli electronica bulutları kısa süre önce Long Beach’in üstünde süzüldü. Şimdi, gökyüzü açık, Skrillex’in ağır bas damlaları geçmişte kaldı ve tuzlu bir esinti, tezgahlarda bulunan Indy araba seslerini taşıyor. Ancak dikkatimiz, Alexander Rossi, James Hinchcliffe ve Ryan Hunter-Reay arasındaki çivi harmanan ırk üzerinde değil. Aksine, 2017 Ford Mustang RTR Aşaması 2’nin anahtarları üzerindeydi, bizi debriyajını tekmelemeye ve yaratıcısının tasarladığı şeyi yapmaya zorluyordu: lastikleri atomize edin.

Mustang meraklıları, RTR plakasını tanımayabilir. Ford’un kataloğuna yeni eklenen RTR, Ford Performance’ın profesyonel kurtçusu Vaughn Gittin Jr’nin ürünüdür. RTR’nin misyon beyanına göre, Mustang RTR “modern saldırgan tasarım ve sokak testi ile Ford Mustang yaşam biçimini tamamlayacak şekilde inşa edilmiştir. , Iz performansı kanıtlanmış performanslar. “Bu otomobilin kişilik açısından agresif bir tavrı yok; AUTOMOBILE kıdemli kopya editörü Kara Snow’a göre, “insan çöreği denizi arasında pembe ve mor renkli bir mohawk”.

Bu noktada, RTR’nin stil ipuçları Gittin Jr’nin Formula Drift yarış otomobilini taklit ediyor. Bu, Mustang’ın halihazırdaki agresif duruşunu vurgulayan keskin açılarla düşük ve ortalama. Üst ve alt unsurlardan oluşan yeni bir ön şerit ve aracın karşıt ön ucunu bitiren eşsiz, üçgen LED ızgara ışıkları seti var. Arka kısımda, RTR markalı bir döşeme altı paneli ve yeni bir spoyler tarafından iltifat edilen yeni bir difüzör var. Mustangın yeni görünümünü tamamlayan RTR, arabaya bir dizi RTR indirgeme yayları ve çift yönlü ayarlanabilir amortisörler sayesinde Mustang’ın tekerlek kemerlerini dolduran 20 inç RTR’ye sahip bir Tech 7 jant seti verdi.

Ancak, Mustang RTR’yi çoğunlukla yalnızca bir gövde kiti olarak düşünmeyin. Bu otomobil, halihazırda yetkili bir sanatçıyı sakız Nitto 555 Gen 2 lastiklerinden dumanlar oluşturmak için kötü bir makineye dönüştüren bir dizi performans eklemesi alıyor.

En belirgin değişiklik: Negatif kamber bir doz. “Tutum” kültürüne meraklıları tarafından veya doğru profesyonel sürüklenme yarış otomobillerinde kullanılan spesifikasyonlarda olduğu kadar abartılmamakla birlikte, hafif ancak, hemen dikkatinizi çekmek ve aracın kullanımını etkilemek için yeterlidir.

Merkezdeki direksiyon Mustang GT’de olduğundan daha belirsiz geliyor. 1965 yılındaki Mustang kadar fazla oynamasına rağmen, direksiyon simidi yüklenmeye başlaması biraz zaman alıyor. Bu ciddi bir şey değil, direksiyonun hemen bulunduğu günümüzün modern otomobillerinde bu özellik algılanabilir. Bir inç kapalı merkez ve belirsizlik, yolun kusurlarını geri parmak uçlarına göndererek geri çekilir. Dönmeye devam edin ve fazladan kamber, yapışkan Nittos ve hüner süspansiyon parçaları, aracın ön ucuna Grand Tetons’ı ip olmadan ölçeklendiren bir kaya tırmanıcısına benzetir.

RTR’nin iki yönlü ayarlanabilir amortisörleri süspansiyon modifikasyonlarının çoğunu oluşturuyor. Bununla birlikte, ekip ayrıca, nötr yol tutuşu, understeer veya oversteer için sahibinin ayarlamasına izin veren ayarlanabilir sallanma çubuklarını öne ve arkaya yükseltti. Oturduğu zaman, Mustang, aşırı direksiyon sağlama ve mevcut en lastik parçalama deneyimini sağlamak için kurulumdur.

Kaputun altında, Mustang GT’de olduğu gibi aynı 5.0-litre DOHC V-8’i buluyorsanız da, RTR, stokta bulunan Mustang’ın ECU’sunu yansıtıp standart 435’ten beygir gücüne dayanan yeni bir aks arka egzozuyla donattı. 472 – 275 genişlikteki arka lastikleri ödünç verecek kadar çok. Maalesef, IndyCar yarışından sonra Long Beach’ten çıkan trafik iğrenç bir durumdu ve muslukları açıp arabanın dans etmesine izin yoktu. Sonunda, Los Angeles şehir merkezinde, terkedilmiş sanayi siteleri ve kırılmış binalar arasında, Reagan yönetimi döneminde son olarak çalıştım; RTR’yi, en azından kısa bir süre için zincirinin kesmesine izin verdim.FlashOyunum.Com
Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin
  • Son Yorumlar Son Yorumlar

  • Etiketler Etiketler